Srovnání půjček

V dnešní době, kdy nás neustále v médiích bombardují nabídkami různých půjček, je nezbytné, umět porovnat jednotlivé nabídky. Na diskuzním fóru Pujcim-penize.cz můžete porovnat výhody i nevýhody různých finančních produktů. Pestré nabídky bankovních i nebankovních půjček, hypoték a pojištění.


Řešíte těžkou životní situaci? Dohnaly vás finační problémy až do neřešitelné situace? Právě pro vás je tu osobní bankrot, kterým se jednou provždy zbavíte všech dluhů.

Ztráta kreditní karty – krizové situaceZtráta kreditní kartyZtráta kreditní karty bývá tou nejčastější příčinou potíží a zneužívání, se kterou se musí potýkat klienti bankovních domů. Nejedná se ale pouze o jedinou nepříjemnost a riziko, které musí bankovní klienti v souvislosti s používáním kreditní karty čelit.
Do první kategorie těchto kriminálních skutků patří operace kartou, která byla nalezena nebo ukradena. Poté se pachatel snaží vystupovat jako právoplatný majitel karty a pokouší se s ní platit v obchodech, kde není vyžadován PIN kód.Ztráta kreditní karty by měla být ihned nahlášena a blokací by se mělo těmto pokusům účinně zabránit. Někdy dochází k zadržení karty prodavačem v obchodě, kdy se snaží vrátit kartu falešnou a dívá se při zadávání PINu na daná čísla. To je velmi nebezpečné riziko, proti kterému je třeba dbát zvýšenou pozornost. Další velmi nebezpečnou hrozbou, při níž ovšem není nutná ztráta kreditní karty je skimming. Dojde ke zkopírování údajů z magnetického pásku na jinou kartu. To je možné například v bankomatech na dovolené. Bankomaty v České republice (seznam bankomatů v České republice) jsou totiž opatřeny zelenou ochrannou vložkou, která zabraňuje vložení kopírovacího zařízení dovnitř bankomatu. Tohle riziko ale stále přetrvává například v restauracích, kdy si někdy číšník kartu odnáší daleko od stolu a majitel nemá přehled o operacích s ní. Tomu je vhodné se vyhnout všemi dostupnými prostředky a účastnit se transakce osobně, na což máme právo.

Vyskytly se také situace, kdy byla zneužitá osobní data a doklady použita na otevření účtu na jméno oběti. Pachatel pak mohl zadlužit oběť, která nic netuší až do doby, kdy jí přijde upomínka na závratnou sumu navýšenou o penále. Právě poslední uvedený případ je velmi těžce zjistitelný a lze mu zabránit snad jen včasným informováním Policie ČR o odcizení dokladů, čímž se částečně zbavujeme odpovědnosti za ztracené doklady a citlivé údaje.

Finanční novinky:

Jak postupovat, aby rychlá půjčka fungovala jako skutečná pomoc?

Jak postupovat, aby rychlá půjčka fungovala jako skutečná pomoc?

var sklikData = { elm: "sklikReklama_54936", zoneId: 54936, w: 468, h: 60 }; Když nejsou peníze, je to problém. Naštěstí má jednoduché řešení v podobě... 
[Celý článek]

Srovnání nejlepších online úvěrů

Srovnání nejlepších online úvěrů

Češi už si jako na úplnou samozřejmost zvykli na půjčování peněz online přes internetové stránky. Zatímco ale např. u nakupování jsou pořád ještě běžnější... 
[Celý článek]

Je výhodné půjčit si od nebankovní společnosti?

Je výhodné půjčit si od nebankovní společnosti?

Půjčovat si nebankovní formou je stále rozšířenější záležitost – a vlastně vůbec není divu! Nebankovní půjčky ihned znamenají výplatu peněz prakticky instantně,... 
[Celý článek]