Kdy může být využita půjčka se zástavou nemovitosti?

Ne všechny půjčky na našem trhu jsou poskytovány bez ručitele, nebo bez ručení. Pokud je jedna, která by se dala označit jako ukázkový produkt daného segmentu, je to půjčka se zástavou nemovitosti. Ta je dnes samozřejmou součástí současného úvěrového trhu, a to jak pro možnosti využití, tak pro benevolentní podmínky, se kterými je spjata. Pokud totiž máte danou nemovitost, není třeba dokládat třeba příjem, či nemusíte být lustrování v registrech. A nemovitostí, které lze využít, je celá řada. Patří mezi ně třeba:

  • Klasické domy a byty
  • Pozemky
  • Rekreační objekty
  • Výrobní objekty

Půjčka se zástavou nemovitosti je ideální, pokud potřebujete vysokou částku

Tím hlavním důvodem, proč daný typ půjčky využít, je zcela určitě situace, kdy potřebujete vyšší finanční částku. V takovém případě vám klasické půjčky jenom těžko vyhoví, a tak je půjčka se zástavou nemovitosti logickým řešením. Pokud budeme konkrétní, tak není problémem získat i několik milionů korun. Například jeden z nejznámějších poskytovatelů, a to společnost Acema nabídne třeba i 5 000 000 Kč. K tomu dodává i to, že je nejlepší volbou na trhu, a to díky svému hodnocení: „Evropské sdružení pro podporu práv spotřebitelů UMBRELLA vyhodnotilo společnost ACEMA Credit jako vítěze velkého testu nebankovních úvěrů

Přečtěte si také:  NetCredit - půjčka před výplatou

Pomůže i v případě exekuce

Další možností, kdy může být tento typ půjčky využitý, je samozřejmě exekuce. I v tomto případě je možné služeb nebankovních společností využít a zachránit tak své vlastní bydlení. Zde je samozřejmě třeba počítat s tím, že úrok může být podstatně vyšší, stejně jako je třeba počítat s tím, že maximálně získáte pouze několik desítek procent z hodnoty vaší nemovitosti.

Na druhou stranu zachráníte své obydlí, což hodnotíme pozitivně. Na druhou stranu se na několik dalších let opět zadlužíte.

Dobrá volba při investicích do rekonstrukce

Stejně tak dobrou volbou může být půjčka se zástavou nemovitosti ve chvíli, kdy se chystáte daný objekt rekonstruovat. V takovém případě získáte potřebné peníze jednodušeji, než pokud byste žádali o klasickou hypotéku. I zde ale musíme podotknout, že úroky mohou být o něco vyšší, nehledě na případnou sumu, kterou můžete jako maximum dostat. Pokud ale u banky pohoříte, rozhodně je to dobrá volba. Navíc investice do rekonstrukce je považována jako velmi dobrý důvod proto, vzít si peníze.

Přečtěte si také:  Cash For Life – rychlá půjčka do výplaty

Jaké jsou další možnosti využití?

Samozřejmě zmíněné možnosti nejsou ty jediné, a tak půjčku ručenou nemovitostí můžete využít i třeba k tomu, že použijete získané peníze na vaše podnikání, nebo za ně koupíte třeba novou nemovitost. Nejčastější je ale úvěr neúčelový, kdy nejste nijak omezováni a je jenom na vás samotných, za co peníze konkrétně utratíte. V tomto směru je samozřejmě můžete rozložit hned mezi několik různých investic.

Půjčky se zástavou nemovitosti
keresi72 / Pixabay