Jak postupovat, aby rychlá půjčka fungovala jako skutečná pomoc?

Když nejsou peníze, je to problém. Naštěstí má jednoduché řešení v podobě nebankovní půjčky. Získáte ji během několika minut a můžete ji využít na cokoliv. Ještě než vyplníte žádost, musíte si dát velký pozor a udělat několik kroků k tomu, abyste si půjčili zodpovědně. Podívejte se, jak na to.

Důkladný výběr poskytovatele

Na trhu je aktuálně cca 55 000 poskytovatelů nebankovních půjček. Jenže ne všichni jednají férově. Serióznost firmy si ověříte skrze online registr ČNB. Ta nově vydává společnostem licenci, firmy si o ni mohly požádat do 1.3. 2017. Stačí zadat jméno firmy a ihned uvidíte, jestli je jedním ze žadatelů (povinnost pro poskytovatele pramení z nového zákona o spotřebitelském úvěru – více o něm tady).

Přečtěte si také:  Půjčka pro studenty, ženy na MD a důchodce
Jak postupovat, aby rychlá půjčka fungovala jako skutečná pomoc?
Jak postupovat, aby rychlá půjčka fungovala jako skutečná pomoc?

Vybírejte tedy pečlivě, ať si nepůjčíte od podvodníka. Zaměřte se i na to, jestli je firma členem APNÚ. Je to Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů, která funguje jako dobrovolné sdružení. Společným cílem členů je zpřístupnit půjčky více lidem a současně zajistit příznivé podmínky pro půjčování. Členové se například zavazují, že budou vždy klientovi poskytovat úplné informace o úvěru, nebudou používat klamavou reklamu apod.

Počítejte a hlídejte si termín

Jestli pro vás bude rychlá půjčka fungovat jako pomoc, záleží hlavně na vás. Musíte si půjčit jen tolik, kolik budete schopni včas vrátit. Dobře tedy počítejte, a pokud byste měli problém s termínem, řešte to co nejdříve. Za poplatek je možné si u většiny společností datum splatnosti posunout. Je to určitě elegantnější řešení, než čekat na výpočet penále. Pozor si dejte na datum splatnosti rychlé SMS půjčky. Může vycházet i na víkend. Musíte počítat s tím, že převod peněz v bance trvá i 2 dny! Je lepší splátku poslat s dostatečným předstihem.

Přečtěte si také:  Pepa - Půjčka Pepa

Zdarma na zkoušku

Když nemáte s nebankovním půjčováním zkušenosti, vezměte si půjčku bez poplatku, abyste si vše vyzkoušeli. Aktuálně ji nabízí Via SMS s.r.o. Půjčí vám během několika minut až 8000 Kč na 30 dní zdarma. Tato společnost je mimochodem jedna z prvních, která zažádala o licenci a patří k zakládajícím členům APNÚ.