Srovnání nejlepších online úvěrů

Češi už si jako na úplnou samozřejmost zvykli na půjčování peněz online přes internetové stránky. Zatímco ale např. u nakupování jsou pořád ještě běžnější a v některých ohledech i pohodlnější nákupy v kamenných prodejnách, u úvěrových produktů – a to zejména u nebankovních půjček – převažují půjčky sjednané online.

Bankovní nebo nebankovní půjčky?

U hledání vhodné online půjčky je zásadní otázkou, zda si o ni požádáte u banky nebo u nebankovní společnosti. Obecně jsou výhodnější bankovní úvěry, nicméně pro spoustu lidí je problém, že jim žádná banka půjčku nedá – ať už kvůli dluhům, záznamům v registru dlužníků nebo nemožnosti doložit aktuální výši příjmů. Naopak nebankovní půjčky  jsou mnohem dostupnější, na druhou stranu bývají často velmi předražené s vysokými úrokovými sazbami.

Oblíbené online půjčky do výplaty

K nejoblíbenějším druhům půjček, sjednávaných přes internet, patří už dlouhodobě online půjčky do výplaty. Jedná se o rychlé, krátkodobé nebankovní úvěry, které jsou obvykle poskytovány jen ve velmi nízkých částkách, pro nové klienty jen v řádu několika tisíců.

Přečtěte si také:  Finaktiv – půjčka do výplaty

Kromě velmi pohodlného a rychlého vyřízení žádosti je velkým lákadlem často také možnost získat první půjčku úplně zdarma – bez poplatků a bez úroků. K nejznámějším poskytovatelům z této kategorie patří Zaplo půjčka, Japonská půjčka, Via SMS nebo CreditOn.

Dlouhodobé půjčky – jaké jsou možnosti?

U půjček na delší období se už jedná o vyšší částky a s tím souvisejí také podmínky, jež musí žadatel splňovat. U bank je jasné, že musíte mít stálý, dostatečný příjem a nemít záznam v registru, u nebankovních společností se požadavky dost různí. Někde registry nekontrolují, jinde ano, někde stačí jen malý příjem, jinde jsou přísnější.

Alternativou pro ty, kterým nechtějí nikde půjčit, jsou úvěry se zástavou nemovitosti – tam je klíčovým faktorem hodnota objektu, který poskytnete jako zajištění, vaše finanční situace už zde nehraje takovou roli. Zajímavou možností jsou také P2P půjčky, které vždy fungují přes online rozhraní a pro spoustu lidí jsou ideálním řešením.

Srovnání úvěrů uspoří peníze i čas

Ty skutečně nejlepší úvěry nenajdete díky inzerci, reklamě nebo surfováním po netu. Nejlepším pomocníkem při hledání ideální online půjčky jsou nezávislé weby, specializované na srovnání půjček. Stránek s tímto zaměřením je v Česku více, k nejprofesionálnějším patří zejména CoolPůjčky.cz s největším počtem recenzí nebo PůjčkyHned.cz s velmi podrobnými informacemi, včetně návodů, jak při sjednávání úvěru online postupovat. Další zajímavé články ze světa půjček a financí naleznete také na stránkách finančního magazínu Půjčko.cz.

Přečtěte si také:  Cofidis půjčky bez registru na cokoliv chcete

Jaké parametry se obvykle nejčastěji srovnávají?

Kromě základních parametrů, jako je výše půjčky nebo doba splácení patří k dalším důležitým údajům také úroková sazba, podmínky půjčky nebo rychlost její výplaty. Často skloňovaným termínem je také roční procentní sazba nákladů, která je důležitým orientačním údajem zejména u vysokých půjček. U těch malých je lepší se zaměřit spíše na celkovou splatnou částku nebo poplatek.

Pokud si půjčujete u nebankovní firmy a předem si nejste jistí, zda se vám povede splatit úvěr včas, raději si předem zjistěte případné sankce – mnohdy bývají až příliš vysoké.